BİLKA - Bilge Kadın Araştırma Merkezi
 
Barışın Kalbi Kudüs
Barışın Kalbi Kudüs
 

Eğitimci-yazar Belkıs İbrahimhakkıoğlu eğitimci olarak yer aldığı atölye çalışmamızda Barışın Kalbi “Kudüs” ana başlığı altında, Kur`ani ifade ile kutsal ve bereketli toprağımız Kudüs’ü anlattı.

 

İbrahimhakkıoğlu Kudüs’ün tüm dinler için önemine vurgu yaparak, miraç hadisesini, Hz. Ömer’in (r.a.) ve Selahaddin Eyyubi’nin Kudüs’ü fethini aktardı. Tarihten bugüne Kudüs üzerinde oynanan oyunlar ve planları, Abdülhamit Hanın yaşadıklarını, Filistinlilerin bitmek bilmeyen acılarını ve yaşadıkları zorlukları ayrıntılarıyla anlattı.

 

ÖZGEÇMİŞ (Belkıs İbrahimhakkıoğlu)

 

Meşhur âlim ve mutasavvıf Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretlerinin torunlarından olan yazar 1950`de Erzurum`da doğdu. İlk ve orta tahsilini bu şehirde tamamladıktan sonra yüksek öğrenimi için İstanbul`a geldi ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirdi. Ancak çalışma hayatı yerine kültürel faaliyet ve hizmetleri tercih etti.

 

Çok küçük yaşlarda tasavvufî ve edebî sohbetlerin yapıldığı meclislerde bulundu. Ruh dünyasının gelişiminde şair ve hattat olan babası Hakkı İbrahimhakkıoğlu`nun büyük etkisi oldu. Türk Edebiyatı Vakfı`nda merhum Ahmet Kabaklı ile birlikte çalıştı. Türk Edebiyatı dergisinin yazı işleri müdürlüğünü ve vakfın yönetim kurulu üyeliğini yaptı ve hâlen bu görevlerini sürdürüyor. Yeni Şafak başta olmak üzere birçok gazete ve dergide yazı ve röportajları yayınlandı. Aşk ile An Seyretmek, Vahiy Sürecinde Kadın - Kadın Oradaydı, Peygamber Öyküleri Seti (11 Kitap) adlı kitapları yayınlandı. 

 
 

İsminiz
Mail adresiniz
Konu
Mesajınız

 
 

::: Raporlar - Diğer Yazılar

 
# 23 Mart 2018 Cuma
Subliminal (Bilinçaltı) Mesajlar Raporu
BİLKA`nın hazırladığı “Subliminal (Bilinçaltı) Mesajlar Raporu”nda Yapımcı-Yönetmen Dilşat Özer Kestevur`(proje koordinatörü), Uzm. Danışman Psikolog Meryem Kulaber Demirci, İlahiyatçı Sabriye Türkmen ve Av. Sümeyya Öcal yer almıştır.
# 21 Mart 2018 Çarşamba
Aile İçi Sevgi Panelimizi Tekirdağ`da Gerçekleştirdik
Aile İçi "Sevgi" Panellerimiz devam ediyor.
# 21 Mart 2018 Çarşamba
Atölye Çalışması (Kur`an-ı Kerim Tilaveti ve Sohbet)
İslam`da Vakıf konulu eğitimimizi gerçekleştirdik.
# 20 Mart 2018 Salı
4-6 Yaş Çocuklarımızla Beraberdik...
Kur`an Kursu öğrencileriyle eğlenceli bir sohbet gerçekleştirdik.
# 15 Kasım 2017 Çarşamba
BİLKA Danışma Kurulu 3. İstişare Toplantımızı Yaptık
Danışma Kurulumuz üyesi Hocalarımızla bir araya geldik...
 
 

 
 
 

 

 

::: BİLKA Haberci

İsminiz
:
e-Posta
:
 
 Katıl  Ayrıl
 
BİLKA - Bilge Kadın Araştırma Merkezi © 2008 - Tüm hakları saklıdır