BİLKA - Bilge Kadın Araştırma Merkezi
 
“İkinci Beyin Olarak Adlandırılan Bağırsakların Fonksiyonları, Hastalıklarla İlgisi ve Korunulması / Beslenme” konulu eğitimimizi gerçekleştirdik.
“İkinci Beyin Olarak Adlandırılan Bağırsakların Fonksiyonları, Hastalıklarla İlgisi ve Korunulması / Beslenme” konulu eğitimimizi gerçekleştirdik.
 
 

Op. Dr. Şerafettin Özer’in eğitimci olarak yer aldığı atölye çalışmamızda “İkinci Beyin Olarak Adlandırılan Bağırsakların Fonksiyonları, Hastalıklarla İlgisi ve Korunulması / Beslenme” konusunda eğitim verildi.

 

Özer, koruyucu hekimliğin önemi ve tıpta günceli takip etmenin gerekliliği ile başladığı konuşmasında bağırsaklar hakkında tıbbi açıdan bir ön bilgilendirme yaparak konuyu aktardı. Bağırsaklardaki sinir sayısının omurilikteki kadar olduğunu dile getirdi.

 

Konuşmasında kanser çeşitlerinin artmasından ve çoğunun çevresel faktörlerden oluştuğundan, gen mutasyonlarından, ülserin ilaçla tedavi edilebileceğinden, obezite ölümlerinin yakın zamanda kanserden ölümleri geçeceğinden, obezite ameliyatlarından, vücudumuzda var olan ve bizim için gerekli olan mikroplardan ve doğru beslenmeden de bahsetti.

 
 

İsminiz
Mail adresiniz
Konu
Mesajınız

 
 

::: Ana Sayfa Manşet Haberleri - Diğer Yazılar

 
# 23 Mart 2018 Cuma
Subliminal (Bilinçaltı) Mesajlar Raporu
BİLKA`nın hazırladığı “Subliminal (Bilinçaltı) Mesajlar Raporu”nda Yapımcı-Yönetmen Dilşat Özer Kestevur`(proje koordinatörü), Uzm. Danışman Psikolog Meryem Kulaber Demirci, İlahiyatçı Sabriye Türkmen ve Av. Sümeyya Öcal yer almıştır.
 
 

 
 
 

 

 

::: BİLKA Haberci

İsminiz
:
e-Posta
:
 
 Katıl  Ayrıl
 
BİLKA - Bilge Kadın Araştırma Merkezi © 2008 - Tüm hakları saklıdır