BİLKA - Bilge Kadın Araştırma Merkezi
 
Geleneksel Pilav Günümüz yapıldı.
Geleneksel Pilav Günümüz yapıldı.
 
 
 

BİLKA’nın kuruluş yıldönümü münasebetiyle her yıl tertip ettiğimiz geleneksel Pilav Günümüz bu yıl Üsküdar Belediyesi Evlendirme Dairesi Restoranında yapıldı.

Aralarında değerli ilim adamlarının da bulunduğu seçkin bir davetli topluluğunun katılımı ile gerçekleşen toplantıda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Kadir Topbaş, Konya Valisi Sn. Muammer Erol, Kütahya Valisi Sn. Şerif Yılmaz, Kırıkkale Valisi Sn. Ali Kolat`ın gönderdikleri mesajlar katılımcılara iletildi.

BİLKA’nın çalışmalarına yer verilen slaytımız gösterildi.

Başkanımız Av. Alev Sezen konuşmasında dünyanın içerisinde bulunduğu durum, bu ortamda düşünce kuruluşlarının görevleri ve önemi, kadınlardan oluşan ve bu özelliğiyle öncü bir kuruluş olan BİLKA`nın amacı, bu amaç doğrultusunda kurulan masaların hedefleri hakkında bilgiler verdi.

Pilav günümüze katılan Üsküdar Belediye Başkanı Sn. Hilmi Türkmen ise konuşmasında BİLKA ile işbirliğine hazır olduklarını, ortak projelere imza atmak istediklerini söyledi. Sn. Türkmen’e katılımından ve desteğinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Üsküdar Musiki Cemiyeti keman hocalarından değerli sanatçı Ebru Taşdemir Öğüt klasik musikimizin nadide örneklerinden meydana gelen bir repertuarla keman resitali verdi.

Üyelerimizin yanı sıra BİLKA danışma kurulu üyemiz Prof. Dr. Nevzat Kor, Prof. Dr. Yakup Çiçek, kurum avukatımız Av. Murat Kutlu Sezen, DÜNYEV Başkanı Prof. Dr. Yüksel Çavuşoğlu, Kadınların El Ürünlerini Geliştirme ve Yaşatma Derneği Başkanı Münevver Yorulmaz, Antalya Barosu Sağlık Komisyonu Başkanı Av. Vildan Eryılmaz, tarihçi-yazar Metin Hasırcı, eğitimci-yazar Ayla Ağabegüm, yazar Belkıs İbrahimhakkıoğlu, Ümraniye İlçe Sağlık Müd. Yöneticisi Diş Hekimi Bilgehan Doğru ve Şube Müdürü Hasibe Sadullahlar, gazeteciler Hamit Çulha ve Hatice Şafak Güçlü, Mürsel Başer, Av. Ersin Alakese, Av. Serpil Kavrak, Av. Serap Demiröz, iş adamı Remzi Erence ve Mustafa Haşim Yıldırım, Köksal Eser, Hüseyin Menteş ve Eyüp Belediyesinden Ebru Akgül, Deniz Dilmen, Sevgi Akoğlu, Aysu Kara`da toplantıda yer aldılar.

Türkiye’nin ilk ve tek kadınlardan müteşekkil araştırma merkezi olan BİLKA sekizinci yılına girdiği yıldönümünde yeni çalışmalarında müjdesini verdi.

Gerek bizzat katılarak gerek tebrik ve destek mesajları ile yanımızda yer alan BİLKA dostlarına teşekkür ediyoruz.

Tarihçi-yazar Metin Hasırcı’nın pilav günümüzle ilgili yazısının linki; http://www.yenimarmaragazetesi.com/makale/bilka-nin-8--sene-i-devriyesi/

 
 
 

İsminiz
Mail adresiniz
Konu
Mesajınız

 
 

::: Pilav Günleri - Diğer Yazılar

 
# 15 Kasım 2017 Çarşamba
10. Yılımızı Büyük Bir Coşkuyla Kutladık
10. Yıl kutlamamızı her yıl tertip ettiğimiz geleneksel pilav günümüz ile birlikte gerçekleştirdik.
# 24 Ocak 2017 Salı
Geleneksel Pilav Günümüzü Gerçekleştirdik
Kuruluş yıldönümümüzü kutladık
# 3 Kasım 2015 Salı
Geleneksel Pilav Günümüzde Bir Araya Geldik
Geniş bir katılımla gerçekleştirdiğimiz Geleneksel Pilav Günümüz coşkulu geçti.
# 8 Kasım 2013 Cuma
Pilav Günümüzden Notlar
BİLKA’nın geleneksel pilav günü yapıldı.
# 19 Kasım 2012 Pazartesi
Kuruluşumuzun Yıldönümünde Biraradaydık
Kuruluş yıldönümümüz münasebeti ile her yıl Ekim ayında gerçekleştirdiğimiz BİLKA’nın geleneksel pilav günü yapıldı.
# 4 Ekim 2012 Perşembe
Kuruluş Yıldönümümüzü Kutladık
Kuruluş yıldönümümüz münasebeti ile her yıl Ekim ayında gerçekleştirdiğimiz BİLKA’nın geleneksel pilav günü Eyüp Sultan Konağı Restaurant’ta yapıldı.
 
 

 
 
 

 

 

::: BİLKA Haberci

İsminiz
:
e-Posta
:
 
 Katıl  Ayrıl
 
BİLKA - Bilge Kadın Araştırma Merkezi © 2008 - Tüm hakları saklıdır