BİLKA - Bilge Kadın Araştırma Merkezi
 
Yaşlıca bir tanıdığınız... akrabanız…var mı? Kaybetmediğiniz anneanneniz,babaanneniz, büyük baba… teyze... dayı... pamuk anneniz, tonton babanız...?
          Selam arkadaşlar, nasılsınız görüşmeyeli :)  

 

          Bir yerlere koşup bir şeyler halletmek çabasıyla koşturup duruyoruz, Allah sağlık versin, elden ayaktan düşürmesi, kimseye de muhtaç etmesin... Şükür ki koşuyoruz, işlerimizi kendimiz yapabiliyoruz.

 

          Yaşlıca bir tanıdığınız... akrabanız…  var mı? Kaybetmediğiniz anneanneniz, babaanneniz, büyük baba… teyze... dayı... pamuk anneniz, tonton babanız...?

 

          Hiç kimseniz kalmadıysa yaşlı büyüklerinizden; size bir tavsiyem var.  Bu hafta sonu yarım gününüzü bir yaşlı bakım evine ayırın. Görevlilerden, ziyaretine  pek gelinmeyen bir yaşlı teyzemizi veya amcamızı öğrenin. Rahatsızlığı, özlemleri, onu mutlu eden konu veya beklentileri de öğrendikten sonra çıkıp belki bir-iki alış-veriş yapıp belki minicik de çiçekli bir saksı bitkisi alarak onu ziyarete hazır hale gelin…

 

          Düşünsenize... Belki 30-50 tl gibi bir bütçe ile bir gönül yapmaya gidiyorsunuz, artık o gün için onun tutmayan kolu, belki az gören gözü olacaksınız, açılıp duygularını söyleyemeyen kalbi olacaksınız. Niyet vermek ya; vermeye yönelmiş bu gönüle Rabbimizin vereceği maddi manevi  kazanç ne büyük olur…

 

          Ondan ne çok istiyoruz, ellerimizi açıp dua ediyoruz, sağlık, sıhhat, afiyet... yakınlarımızın evlatlarımızın iyiliği, şu işimizin, şu ilişkimizin düzelmesi, para... vs. vs. hep istiyoruz hep istiyoruz. Bizi çok sarsmayacak bu ziyaretten sonra istemeden birçok duamızın kabul olduğunu görmek hayal midir sizce?  

 

          Pamuk annenin saçlarını tarayıp, üstünü başını düzeltip, ona çiçeğini sunup 1 saat kadar muhabbet etseniz...  Getirdiğiniz kurabiyeyi çayla yerken ne mutlu olacaktır. Onun gönlünün derinliklerinde meydana getirdiğiniz mutluluk,  yoğun minnet ve hayır duasını hissetmek, onu mutlu edeyim derken sizin gözünüzde iki huzur damlası oluşturmaz mı?  Anlamsız yere harcanan, öldürülen zamanlar o kadar çok ki, günü onun yerine bunun gibi kolay ve ucuz yöntemlerle en karlı bir şekilde bitirme yolları da var.

 

          Hayat çok kısa.  

 

          Bu kısacık zamana kendinizi sevecek, iyi hissettirecek küçük aksiyonlara zaman ayırmalı sanki... Ne dersiniz :)

 

          Sevgiyle…

 
 

İsminiz
Mail adresiniz
Konu
Mesajınız

 
 

::: Berrin Uzlu Atmar (Yüksek Hemşire) - Diğer Yazılar

 
# 23 Ocak 2017 Pazartesi
Ülkemizde sanayinin ve gelir düzeyinin ve yaşam standardınınyükselmiş ve yükselmekte olduğunu çorapla mı ölçeceğiz`` diye sorabilirsiniz.
# 6 Ocak 2017 Cuma
Cumartesi günleri yarım gün daha okula giderdik, 2 teneffüs ve 3 dersimiz vardı.
# 2 Temmuz 2016 Cumartesi
Çok özenli olunmalıydı, bir genç kız her işi iyi yapmalıydı ama ütü kesinlikle en iyi yapılmalıydı.
# 13 Mart 2016 Pazar
Yüzük takmaya başladıktan sonrakiabdest alışlarımdaanneannem aklıma gelir,yüzüğümü oynatırım ki, altına su gitsin…
 
 

 
 
 

 

 

::: BİLKA Haberci

İsminiz
:
e-Posta
:
 
 Katıl  Ayrıl
 
BİLKA - Bilge Kadın Araştırma Merkezi © 2008 - Tüm hakları saklıdır