BİLKA - Bilge Kadın Araştırma Merkezi
 

::: Raporlar

 
# 5 Kasım 2012 Pazartesi
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Raporu
8 Mart 1857`de Amerika`nın New York kentindeki tekstil sektöründe çok ağır şartlar altında çalışan kadınların ayaklanmasıyla başlayan ve 1977`de Birleşmiş Milletler genel toplantısında Kadın hakları, uluslararası barış günü olarak kabul edilen 8 Mart, bugün dünyanın dört bir yanında “Dünya Kadınlar Günü” olarak kutlanmaktadır.
# 5 Kasım 2012 Pazartesi
Dünya Çocuk Hakları Günü Raporu
1959 yılında BM Genel Kurulu`nda Çocuk Hakları Bildirisi yayınlandı, 1979 Dünya Çocuk Yılı ilan edildi, 20 Kasım 1989`da da BM Çocuk Hakları sözleşmesi kabul edildi.. Bu nedenle her yıl 20 Kasım`da “Dünya Çocuk Hakları Günü” kutlanmaktadır.
# 5 Kasım 2012 Pazartesi
Uyuşturucu Raporu
Kötü alışkanlıkların başında gelen uyuşturucu madde kullanımının insan sağlığına, akıl ve rûhî
# 4 Ekim 2012 Perşembe
Kadın Konukevleri Yönetmelik Taslağı Hakkında Görüşlerimiz
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Belediyeler, İl Özel İdareleri ve sivil toplum kuruluşlarına bağlı Kadın Konukevlerinin açılış, işleyiş, usul ve esasları, kadrosu ve denetiminin bir standarda kavuşturulması, veri tabanı oluşturulması, yapılacak durum tespiti doğrultusunda yeni ve gerekli hizmet modellerinin geliştirilmesi ve politikaların tespit edilmesi amacıyla İçişleri Bakanlığı ve Kadının Statüsü Genel Müdürlüğünün işbirliği ile “Kadın Konukevleri Yönetmelik Taslağı” hazırlamıştır.
 
 

 
 
 

 

 

::: BİLKA Haberci

İsminiz
:
e-Posta
:
 
 Katıl  Ayrıl
 
BİLKA - Bilge Kadın Araştırma Merkezi © 2008 - Tüm hakları saklıdır