Moral FM`de `Kadınca Kararınca` Programına Katıldık

Moral FM`de `Kadınca Kararınca` Programına Katıldık
Moral FM`de `Kadınca Kararınca` Programına Katıldık

Başkanımız Av. Alev Sezen Moral FM`de Hatice Kübra Tongar`ın hazırlayıp sunduğu Kadınca Kararınca programının konuğu oldu.

BİLKA`nın çalışmaları hakkında bilgilendirme ile başlayan programda aile, şiddet, insan hakları bağlamında kadın hakları, dini nikah, evlenme yaşı, eşcinsellik, algı yönetimi gibi konu başlıkları ele alındı.

ÖZGEÇMİŞ (HATİCE KÜBRA TONGAR)

1984 İstanbul doğumlu olan Hatice Kübra Tongar, orta eğitimini Kadıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi`nin Süper Lise bölümünde tamamladı. Lise eğitiminden sonra, ülkemizde eğitim alanında yaşanan sıkıntılı dönemler nedeniyle üniversite eğitimini erteleyen Tongar, 3 yıl boyunca çeşitli kurslara devam ederek, dalında uzman eğitimcilerden Çocuk Gelişimi ve Eğitimi konusunda ders aldı.

El sanatlarına da ayrı bir ilgisi olan Tongar, 2000–2003 yılları arasında Hat sanatı eğitimi gördü.

Yazarlık kariyerine 2 yıl boyunca çalıştığı bir reklam ajansında metin yazarlığı yaparak adım atan Tongar, Muallim Çocuk isimli interaktif çocuk cd`sinin metin yazarlığını ve grafik uygulamalarını yaptı.

İyi derecede İngilizce ve Arapça bilen Hatice Kübra Tongar, şuan Anadolu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisi ve kadincakararinca.com adlı internet sitesinin editörü…

Hatice Kübra Hanım`ın, aynı zamanda İsmail Enes ve Ahmet Eymen adlarında 2 oğlu var.