Kadına Yönelik Şiddet İzleme Toplantısına Katıldık

Kadına Yönelik Şiddet İzleme Toplantısına Katıldık
Kadına Yönelik Şiddet İzleme Toplantısına Katıldık

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız koordinasyonunda Ankara’da düzenlenen “Kadına Yönelik Şiddet İzleme Komitesi Toplantısına” Kurumumuzu temsilen Başkan Yardımcımız Dilşat Özer Kestevur katıldı.

Aile, Çalışma veSosyal Hizmetler Bakanımız SayınZehra Zümrüt Selçuk’un Başkanlığında, AdaletBakanımız Sayın Abdulhamit Gül ve İçişleri BakanımızSayınSüleyman Soylu'nunkatılımı ile gerçekleşen toplantıda kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarınıntemsilcilerinin katıldı.

Bakanların konuşmalarının ardından, davetli kurum, kuruluş ve STK'ların temsilcileri kadına yönelik şiddetle ilgili faaliyetleri hakkında bilgi verdi. BİLKA'nın faaliyetlerini aktaran Dilşat Özer Kestevur, katılımcıların bakanlıklar ile aralarında çıkan iletişim sıkıntılarını çözecek ve daha sistemli bir bağlantı sağlayacak interaktif bir internet sitesi kurulması teklifinde bulundu.

Bakanlarımıza “İstanbul Sözleşmesi, 6284 sayılı Kanun ve Tedip Hakkı” ve “Uyuşturucu” ile ilgili kamuoyu duyurularımızı da takdim ettik.