Atölye Çalışması (Arzu Avşar)

Atölye Çalışması (Arzu Avşar)
Atölye Çalışması (Arzu Avşar)

Sanat Terapisti Arzu Avşar’ın eğitimci olarak yer aldığı atölye çalışmamızda “Kendini Bulma Yolculuğunda Sanat Terapisi ile Çalışmak” konulu eğitim verildi.

Tarihten bugüne sanat terapisinin yeri ve önemi ve şu an yapılması gereken hukuki düzenlemelerden bahsedildi.

Eğitimde katılımcıların da çizdiği resimler üzerinden tahliller yapıldı.

ÖZGEÇMİŞ (Arzu Avşar)

İstanbul Kültür Üniversitesi Grafik Tasarım (burslu) Bölümünü derece ile bitirdikten sonra eğitimine İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesinde (burslu) devam etmiştir. Sanat Terapisi eğitimini 2 yıl süreyle İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Kliniğinde tamamlamıştır. Aynı zamanda Sosyal Hizmet Bölümünde (burslu) yüksek lisansını yapmaktadır.

2007 yılından beri belediyeler, vakıf, dernek ve STK’larda çocuk, genç ve yetişkinlerle güzel sanatlara hazırlık, karakalem, akrilik ve sulu boya alanlarında dersler vermektedir.

2022 yılında Diyanet İşleri Başkanlığının kız Kur’an kursları için gerçekleştirdiği projede genç kızların kimlik inşası için atölyeler düzenlemiştir. Kişisel gelişim, sanatla farkındalık ve içe bakış, iletişim ve farkındalık, ben, kimliğim, kişiliğim, benlik ve öz saygı gibi konularda bireysel ve gruplarla atölye, seminer ve etkinlikler gerçekleştirmeye devam etmektedir.

Evli ve iki çocuk annesidir.