Sanatçı Betül Arım BİLKA`yı Ziyaret Etti

Sanatçı Betül Arım BİLKA`yı Ziyaret Etti
Sanatçı Betül Arım BİLKA`yı Ziyaret Etti

Ünlü sanaçtı Betül Arım BİLKA`yı ziyaret ederek desteklerini dile getirdi. Her zaman BİLKA`nın yanında olan ve bir kısım programlarda kurumumuz ile birlikte yer alan Arım pozitif enerjisini ve güzel temennilerini bizler ile paylaştı.

Betül Arım:

16 Temmuz 1954`de babasının görev yaptığı Tunceli`de doğmuştur. Babasının subay olması dolayısı ile Türkiye`de farklı yerlerde eğitim hayatını sürdürmüştür.
İstanbul Belediye Konservatuarı Tiyatro Bölümüden mezun olan sanatçı İstanbul Şehir Tiyatroları`nda görev almıştır. Bir oğlu bir kızı bulunan sanatçının oğlu Mehmet Ali Alabora da ailenin yolunu seçerek sanat hayatında yer almıştır. Seslendirme sanatçılığı da yapan Arım, sinema ve dizi filmlerde rol almıştır.

Betül Arım1973`de girdiği İstanbul Şehir Tiyatrosu’ndan emekli oldu. Oynadığı oyunlardan bazıları; “Lüküs Hayat”, “Aşk-ı Memnu” ve “Kral Lear” , “Susuz Yaz”, “İçerdekiler” dir. “Aşk-ı Memnu” daki Firdevs Hanım rolü ile Avni Dilligil En İyi Yardımcı Kadın oyuncu ödülünü almıştır. Tiyatronun yanısıra film ve reklam seslendirmesi yaptı.Çeşitli sinema ve televizyon filminde rol aldı.

Kitap okumayı çok seven Arım "Yaşam Sanatı" dersleri vererek birikimlerini aktarmaktadır.