BİLKA - Bilge Kadın Araştırma Merkezi
 

Uluslararası Bilgi ve İletişim Teknolojilerinde Kız Çocukları Günü

‘’Uluslararası Bilgi ve İletişim Teknolojilerinde Kız Çocukları Günü’’ kapsamında, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından CVK Park Bosphorus Hotel’de gerçekleştirilen programa Kurumumuzu temsilen Av. Sümeyya Öcal katıldı.

 

Kız çocuklarını ve genç kızları kariyerlerini bilgi ve iletişim teknolojileri alanında yapmaları için teşvik etmek ve toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen programa Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sn. Dr. Fatma Betül Sayan Kaya da katılarak bir konuşma yaptı.

 

Programda kız çocuklarının özellikle bilim ve teknoloji alanlarına ilgi duymalarını, tanımalarını ve kariyer planlarında da bu alanları değerlendirmeleri gerektiğinin önemi üzerinde duruldu. Ayrıca kız çocuklarının bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik gibi alanlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve kariyer yapmayı düşünmelerinin çok önemli olduğu, Türkiye’de bu bölümleri seçen kız çocuklarına burs imkânı sağlandığı ifade edildi.

 
 

İsminiz
Mail adresiniz
Konu
Mesajınız

 
 

::: Ana Sayfa Manşet Haberleri - Diğer Yazılar

 
# 22 Eylül 2018 Cumartesi
Atölye Çalışması (Yeliz Sıbğatullah)
# 22 Eylül 2018 Cumartesi
Kadın ve Teknoloji İstanbul Buluşması
# 22 Eylül 2018 Cumartesi
Genel Kurulumuzu Gerçekleştirdik
# 23 Mart 2018 Cuma
Subliminal (Bilinçaltı) Mesajlar Raporu
BİLKA`nın hazırladığı “Subliminal (Bilinçaltı) Mesajlar Raporu”nda Yapımcı-Yönetmen Dilşat Özer Kestevur`(proje koordinatörü), Uzm. Danışman Psikolog Meryem Kulaber Demirci, İlahiyatçı Sabriye Türkmen ve Av. Sümeyya Öcal yer almıştır.
 
 

 
 
 

 

 

::: BİLKA Haberci

İsminiz
:
e-Posta
:
 
 Katıl  Ayrıl
 
BİLKA - Bilge Kadın Araştırma Merkezi © 2008 - Tüm hakları saklıdır