Çalışan Kadınlar Buluşması`na Katıldık

Çalışan Kadınlar Buluşması`na Katıldık
Çalışan Kadınlar Buluşması`na Katıldık

Başbakan Sn. Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun da katıldığı Uluslararası Kadın ve Aile Derneği ve Kadem`in düzenlediği “Çalışan Kadınlar Buluşması”nda BİLKA`yı Psk. Burcu Toluç temsil etti.

Başbakan Ahmet Davutoğlu “Kadınlarımız bir yerden bir yere koşarlar, yetişmeye çalışırlar. Kadınlara Rabbimiz o kadar güzel nimetler ve kabiliyetler vermiştir, erkeklerin arkasından aynı anda 5 işle uğraşıp 5 problemi çözebilirler. Kulaklarını telefona dayayıp bir taraftan yemek pişirip, diğer taraftan çocuklarına hikâye anlatabilirler. Bunların örneğini onlarca kez gördük. Bu arada göz kaş işareti ile de beylerine ne yapmaları gerektiğini söylerler. Eli, dizi, gözü, kaşı ile kadın çok fonksiyonel bir hayatı sürdürebilecek kabiliyettedir.”dedi.

Konuşmasında Hayme Ana`nın oğlu Ertuğrul Gazi`ye verdiği öğüdü hatırlatan Davutoğlu, “Ben o duaları babaannesinden duymuş biri olarak söylüyorum. Eğer zihnimi dokuyan temel unsurları sıralasaydım binlerce kitaptan daha çok babaannemin kulağıma fısıldadığı nasihatleri söylerdim. Aynen bu üslupla Ey oğul der sıralardı. Her ev, ninelerin duası ile kurulan her sofra ve her sohbet en büyük üniversitedir. Onun için eşlerinizle birlikte evinizi birer okula, birer manevi dergâha çevirin. Sözlerde nasihati torunlarımıza aktararak sözlü kültürümüzü yaygınlaştıralım. O günlerde hem babaannemin hem dedemin bir duasını hiç zihnimden çıkarmadım. Ya Rab bize öyle feyzi kanaat ver ki değil namerde merde dahi eyleme muhtaç! Bu söz ile zikredilen insan onurunu koruması. Erkeğin kemâle ermişi kadınına şefkat gösterir, kadının kemâle ermişi de çocuğu muhabbetle yetiştirir.” ifadelerini kullandı.