10. Yılımızı Büyük Bir Coşkuyla Kutladık

10. Yılımızı Büyük Bir Coşkuyla Kutladık
10. Yılımızı Büyük Bir Coşkuyla Kutladık

BİLKA (Bilge Kadın Araştırma Merkezi) olarak Ekim ayında 10. yılımızı doldurup 11. yılımıza girdik. Her anı dolu dolu geçen, birbirinden faydalı ve iz bırakan çalışmalara imza attığımız, bizim için önemli bir aşama olan 10. yılımızı geride bırakmanın gururunu yaşadık. 10. Yıl kutlamamızı her yıl tertip ettiğimiz geleneksel pilav günümüz ile birlikte gerçekleştirdik. BİLKA Ailesi olarak bu özel ve anlamlı günde bir arada olmaktan mutluluk duyduk.

Başkanımız Av. Alev Sezen konuşmasında BİLKAnın kuruluş süreci ve Bilge kelimesinin manasından bahsederek; bilge olmak için eğitim ve ilmin yeterli olmadığını hatta insanlık için çalışmanın da yeterli olmayacağını yapılan çalışmaların hiçbir menfaat gözetmeksizin yapılması gerektiğini belirtti. STK’ların siyasallaşmasına da değinerek bu durumun desteklenen partilere bir fayda getirmediği gibi STK`ların da tarafsızlıklarını ve bağımsızlıklarını yitirdiklerinden önlerini açacak fikir ve çalışma kabiliyetlerini kaybettiklerini ifade etti. Lider ülke olmak için bunun alt yapısının kurulması, bir medeniyet inşa edilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

10. Yıl Kutlamamızda;

Kuruluşumuzdan bugüne bize destek veren, çalışmalarımızda katkıları süregelen BİLKA Ailesi üyelerine ve dostlarına plaket verildi. Prof. Dr. Nevzat Kor, Prof. Dr. Yakup Çiçek, Prof. Dr. Ali Rıza Abay, Prof. Dr. Saffet Köse, Üsküdar Belediye Başkanı Av. Hilmi Türkmen, Av. Murat Kutlu Sezen, Selma Çakır, Hanife Bilgin, Münevver Yorulmaz, Burcu Toluç, Cansu Özcan, Necla Çakır, Burcu Çakır, Berrin Uzlu Atmar, Sevanur Dilberoğlu, Nuran Asıleren, Sabriye Bahtiyaroğlu, Meryem Kulaber Demirci, Özlem İşçi, Seda Kayı Coşgunçay, Esma Kasarcı, Nuray Ergin, Ruhi Kaya, Teoman Devrim, Hamit Çulha, Gönül Ketenci, Metin Hasırcı ve Mehmet Karaca’ya plaketleri takdim edildi.

Danışma Kurulu Üyelerimiz Prof. Dr. Hanefi Özbek ve Y. Doç. Dr. Volkan Gidiş Hocalarımız Türk Müziği`nin Müzik Terapide Kullanımı başlıklı bir PowerPoint sunusu eşliğinde Kanun ve Tambur dinletisi sundu.

Kültür ve Sanat Masamızdan Av. Nuray Ergin ve Esra Özkan’ın fotoğraflarından oluşan “Çocuk ve Sevgi” temalı fotoğraf sergimiz yer aldı.

10. yıl slaytımız gösterildi.

Kutlamamıza Danışma Kurulu üyelerimiz; Prof. Dr. İsmail Ekmekçi, Prof. Dr. Ümit Doğay Arınç, Doç. Dr. Abdulhamit Avşar, Y. Doç. Dr. Muhsin Öztürk, Y. Doç. Dr. Mustafa Çakır da iştirak ettiler.

Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Merkez Valisi Muammer Erol, emekli Vali Ali Kolat, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Timsal Karabekir, Selma Ersoy Argon, Y. Doç. Dr. Elnur Hasan Mikail ve TV yapımcısı ve yönetmeni Dilşat Özer Kestevur’un gönderdikleri kutlama mesajları katılımcılara iletildi.