Pilav Günümüzü Gerçekleştirdik

Pilav Günümüzü Gerçekleştirdik
Pilav Günümüzü Gerçekleştirdik

Kuruluş yıl dönümümüz münasebetiyle her yıl tertip ettiğimiz geleneksel Pilav Günümüzü bu sene Üsküdar Valide Sultan Gemisinde Boğaz gezisi eşliğinde gerçekleştirdik. Kuruluşumuzun 12. senesine girdiğimiz 11. pilav günümüzde üyelerimiz, danışma kurulumuz ve destekçilerimizle bir araya geldik.

Gençlik Masası Başkanımız Elif Şükran Sezen’in Necip Fazıl Kısakürek’in “Canım İstanbul” şiiriyle yaptığı açılışta gönderilen mesajları katılımcılara iletti. Akabinde Başkanımız Av. Alev Sezen selamlama konuşması yaparak BİLKA’nın son bir yıllık faaliyetlerini katılımcılara anlattı. Her devrin sorunlarının o devrin şart ve gereklerine uygun olarak çözülmesi gerektiğini, yaklaşık bir asır önceki şartlara göre düzenlenen nafaka, çocuk teslimi, vesayet, adli müzaheret gibi konularda ortaya çıkan sorunların çözümü için BİLKA tarafından hazırlanan raporun ilgili Bakanlıklara takdim edildiğini ifade etti.

Üyelerimizin yanı sıra BİLKA Danışma Kurulu üyelerimiz Prof. Dr. Orhan Türkdoğan, Prof. Dr. Kürşat Türkdoğan, Prof. Dr. Ali Rıza Abay, Doç. Dr. Ömer Sever, Doç. Dr. Murat Coşkun, Dr. Mahmut Kırkpınar ve Dr. Ali Karakoç, eski Bağcılar Müftüsü Cihan Kurt, Av. Murat Kutlu Sezen, AK Parti İl Kadın Kolları üyesi ve KAYDER Kadın Kolları Başkanı Münevver Yorulmaz, Saadet Partisi Genel Merkez Yalova İl Sorumlusu Nazmiye Gülbaş, Saadet Partisi İl Kadın Kolları üyesi Çiğdem Dokur, Saadet Partisi Kadıköy İlçe Teşkilatından Ali Rıza Erdoğral, Hüsamettin Yaş ve Halil Çalış, Erbakan Vakfı İstanbul İl Kadın Kolları Tanıtım Başkanı Türkan Biroğlu, RİDEF Kadın Kolları Başkanı Ayşe Morgül, Tarihçi Yazar Metin Hasırcı, Yapımcı Yönetmen Dilşat Özer Kestevur, Gazeteciler Hamit Çulha ve Halit Soytürk de toplantıda yer aldılar.

Gerek bizzat katılarak gerek tebrik ve destek mesajları ile yanımızda yer alan BİLKA dostlarına teşekkür ediyoruz.