Amasya'daki Kütüphanelerimizi Açtık

Amasya'daki Kütüphanelerimizi Açtık
Amasya'daki Kütüphanelerimizi Açtık

BİLKA olarak Anadolu’da kitaba ulaşmakta güçlük çeken köy okullarına kütüphaneler kurma çalışmamız çerçevesinde Amasya’da iki kütüphane açtık.

BİLKA olarak kütüphanesi olmayan okullarımıza kitap desteğinde bulunmaya devam ediyoruz.24 Mayıs 2019'da Tokat'a bağlı Ulaş Köyü İlkokulu ve Ortaokulu'nda açtığımız kütüphanenin ardından, 9 Mart 2020 tarihinde Amasya'da Ziyaret Kasabası İlkokulu ve Ortaokulu ile Aydınca Kasabası'nda bulunan Aydınca Şehit Recep Bodur Çok Programlı Anadolu Lisesi'nin kütüphanelerinin kurduk.

Kütüphanelerin açılış törenine, Kurumumuzu temsilen Başkan Yardımcımız Dilşat Özer Kestevur katıldı.

Ziyaret İlkokulu ve Ortaokulu'nda yapılan sabah saatlerinde başladı. Bir grup öğrenci, müzik öğretmenlerinin öncülüğünde küçük bir konser verdi. Okul Müdürü Tuğrul Üner yaptığı konuşmayla töreni başlattı. BİLKA Başkanı Av. Alev Sezen'in çocuklara hitaben yazdığı mektup okundu. Amasya Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Bahçıvan ve Başkan Yardımcımız Dilşat Özer Kestevur açılış nedeniyle duygu ve düşüncelerini ifade etti. Verilen teşekkür plaketinden sonra kütüphanenin açılışı yapıldı.Açılışa Amasya Milli Eğitim Müdürlüğü Maarif Müfettişi Ahmet Yumak ve Ziyaret Kasabası Belediye Başkanı da katıldı. Yapılan ikramlardan sonra diğer okulun kütüphanesinin açılışı için Aydınca Kasabası'na geçildi.

Aydınca Şehit Recep Bodur Çok Programlı Anadolu Lisesi'nin bahçesinde, öğrencilerin ve davetlilerin katıldığı bir tören düzenlendi. Başkanımız Alev Sezen'in öğrenciler için yazdığı mektubun okunmasının ardından sırasıyla konuşmalar yapıldı. Teşekkür paketinin verilmesinden sonra kütüphanenin açılış kurdelesi kesildi. Bahçede verilen resepsiyondan sonra tören sona erdi.

Geriye Amasya'da BİLKA'nın bu tür çalışmaları nedeniyle oluşan bir memnuniyet, çocuklara kaynaklık edecek iki kütüphane ve onları okuyarak dimağlarını geliştirecek sayısız öğrenci kaldı...

Kütüphanenin kuruluşuna kitap göndererek katkıda bulunan değerli üye ve destekçilerimize teşekkür ediyoruz.