Kuruluş Yıldönümümüzü Kutladık

Kuruluş Yıldönümümüzü Kutladık
Kuruluş Yıldönümümüzü Kutladık

Kuruluş yıldönümümüz münasebeti ile her yıl Ekim ayında gerçekleştirdiğimiz BİLKA’nın geleneksel pilav günü Eyüp Sultan Konağı Restaurant’ta yapıldı.

Mazeretleri sebebi ile programa katılamayan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Tokat Valisi Şerif Yılmaz, Elazığ Valisi Muammer Erol, Sivas Valisi Ali Kolat, Kadıköy Belediye Başkanı Av. Selami Öztürk, Kadıköy Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdiresi Tülin Ergüner, Doç. Dr. İbrahim Çapak, Ömer Döngel, Geleceğe Bir Işık da Bizden Projesi Koordinatörü Dilşat Özer Kestevur, Antalya Barosu Sağlık Komisyonu Başkanı Av. Vildan Eryılmaz ve Şeyma Öz’ün mesajları katılımcılara iletildi.

Gerek katılarak gerek ise tebrik ve destek mesajları ile yanımızda yer alan çok sayıda kişi ve kuruma teşekkür ediyoruz.

Başkanımız Av. Alev Sezen`in bir konuşma yaptığı pilav günümüzde katılımcılarımız da selamlama konuşması yaptılar.

Üyelerimizin yanı sıra katılımcılar arasında, BİLKA danışma kurulu üyemiz Prof. Dr. M. Kürşad Türkdoğan, Prof. Dr. Celal Yeniçeri, Y. Doç. Dr. Ehlinaz Torun ve Y. Doç. Dr. Mehmet Emin, kurum avukatımız Av. Murat Kutlu Sezen, tarihçi-yazar Metin Hasırcı, gazeteci Şaban Kalafat, YİMDER Başkanı Kenan Demirhan, Saadet Partisi eski Eyüp ilçe başkanı Naci Ödük, HAKEDER yönetim kurulu üyesi Leman Aksay, sanatçılar Betül Arım ve Akın Akıntürk, iş adamı Remzi Erence ve Hacı Bekir Özcan, organizatör Derya Şen’de yer aldılar.

Ayrışmayı değil birleşmeyi esas alan, Türkiye’nin ilk ve tek kadınlardan müteşekkil araştırma merkezi olan BİLKA farklı sosyal ve kültürel yapılara sahip, renkli bir zümreyi bir araya getirmeyi başardı.

BİLKA’nın artan bir ivme ile takipçi ve destekçilerinin çoğalacağına, düzeyli ve etkili araştırmalar ile adından sıkça söz ettireceğine inanıyoruz.

Bizden yakın ilgi ve desteklerini esirgemeyen Eyüp Sultan Konağı İşletmecisi ve İlme Hizmet Vakfı 2. Başkanı Mustafa Çelik’e de teşekkür ediyoruz.