Atölye Çalışması (Belkıs İbrahimhakkıoğlu)

Atölye Çalışması (Belkıs İbrahimhakkıoğlu)
Atölye Çalışması (Belkıs İbrahimhakkıoğlu)

Merkezimizde üyelerimize yönelik olarak gerçekleştirdiğimiz atölye çalışmamızda üyemiz Belkıs İbrahimhakkıoğlu "Manevi Limanlarımız" temalı eğitim verdi.

Birlikte yapılan kahvaltıdan sonra atölye çalışması başladı.

İbrahimhakkıoğlu, başta Erzurumlu İbrahim Hakkıoğlu Hazretleri olmak üzere evliyalarımızın sözlerine ve yaşadıkları ibret verici olaylara değindi. Suriyeli âlim İslam Attar’ın namazdaki hallerinin tasvirini anlatarak namazdaki ruh hallerimizi sorgulamamızı sağladı. Muhabbetullah olmanın, nefsinden vazgeçmenin ne kadar zor olduğunu ifade eden İbrahimhakkıoğlu ayet ve hadisler ile dile getirdiği sohbeti ile adeta ruhlarımızı dinlendirdi.

ÖZGEÇMİŞ (BELKIS İBRAHİMHAKKIOĞLU)
Belkıs İbrahimhakkıoğlu, 1950 yılında Erzurum`da doğdu. Meşhur âlim ve mutasavvıf Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretleri`nin torunlarındandır. İlk ve orta tahsilini Erzurum`da tamamladıktan sonra yüksek öğrenim için İstanbul`a gelerek İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi`ni bitirdi. Türk Edebiyatı Vakfı`nda merhum Ahmet Kabaklı ile birlikte çalışmış olan İbrahimhakkıoğlu, Türk Edebiyatı dergisinin yazı işleri müdürlüğünü ve vakfın yönetim kurulu üyeliğini de yapmıştır. Hâlen bu görevlerini sürdüren yazarın; Aşk ile An Seyretmek, Vahiy Sürecinde Kadın - Kadın Oradaydı, Peygamber Öyküleri Seti (11 Kitap) adlı çalışmaları bulunmaktadır.