Atölye Çalışması (Belkıs İbrahimhakkıoğlu)

Atölye Çalışması (Belkıs İbrahimhakkıoğlu)
Atölye Çalışması (Belkıs İbrahimhakkıoğlu)

Eğitimci-yazar Belkıs İbrahimhakkıoğlu eğitimci olarak yer aldığı atölye çalışmamızda Barışın Kalbi “Kudüs” ana başlığı altında, Kur`ani ifade ile kutsal ve bereketli toprağımız Kudüs’ü anlattı.

İbrahimhakkıoğlu Kudüs’ün tüm dinler için önemine vurgu yaparak, miraç hadisesini, Hz. Ömer’in (r.a.) ve Selahaddin Eyyubi’nin Kudüs’ü fethini aktardı. Tarihten bugüne Kudüs üzerinde oynanan oyunlar ve planları, Abdülhamit Hanın yaşadıklarını, Filistinlilerin bitmek bilmeyen acılarını ve yaşadıkları zorlukları ayrıntılarıyla anlattı.

ÖZGEÇMİŞ (Belkıs İbrahimhakkıoğlu)

Meşhur âlim ve mutasavvıf Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretlerinin torunlarından olan yazar 1950`de Erzurum`da doğdu. İlk ve orta tahsilini bu şehirde tamamladıktan sonra yüksek öğrenimi için İstanbul`a geldi ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirdi. Ancak çalışma hayatı yerine kültürel faaliyet ve hizmetleri tercih etti.

Çok küçük yaşlarda tasavvufî ve edebî sohbetlerin yapıldığı meclislerde bulundu. Ruh dünyasının gelişiminde şair ve hattat olan babası Hakkı İbrahimhakkıoğlu`nun büyük etkisi oldu. Türk Edebiyatı Vakfı`nda merhum Ahmet Kabaklı ile birlikte çalıştı. Türk Edebiyatı dergisinin yazı işleri müdürlüğünü ve vakfın yönetim kurulu üyeliğini yaptı ve hâlen bu görevlerini sürdürüyor. Yeni Şafak başta olmak üzere birçok gazete ve dergide yazı ve röportajları yayınlandı. Aşk ile An Seyretmek, Vahiy Sürecinde Kadın - Kadın Oradaydı, Peygamber Öyküleri Seti (11 Kitap) adlı kitapları yayınlandı.